Eesti raamatukollektsioon Amsterdami Avalikus Raamatukogus

14. aprillil avas Vabariigi President Amsterdami Avalikus Raamatukogus (Openbare Bibliotheek Amsterdam ehk OBA) Eesti kollektsiooni, mis on Eesti Suursaatkonna Madalmaades, Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Maja Hollandis koostöö tulemus. Kollektsioon sai sümboolselt avatuks kuulutatud kui president lülitas sisse kroonlühtri – sõna, mis on nii sisult kui kõlalt eesti ja hollandi keeles samasugune. Samuti kinkis president kollektsiooni tarbeks nii mõnegi põneva raamatu.

Selleks, et Eesti kirjandus jääks Amsterdamis kättesaadavaks ning OBA-s saaks lähiaastatel tutvustada ka Eesti kultuuri laiemalt, kirjutasid suursaadik Lauri Kuusing ja OBA direktor Martin Berendse alla vastastikuse mõistmise memorandumile. Oma panuse Eesti kirjanduse eksponeerimisele on aga juba andnud ka eestlaste laiem kogukond Madalmaades. Nimelt soetati võimas raamaturiiul just kogukonna liikmete annetuste eest.

Eesti kirjanduse kollektsiooniga OBA-s soovime jutustada Eesti lugu: lugu riigist, mis asub Euroopa Liidu ja NATO idapiiril, kus puutumatu loodus ja igivanad traditsioonid sulavad kokku suurte saavutustega digitaliseerimise ja innovatsiooni vallas. Tahame lugejatele näidata, kuidas Eesti on kujunenud läbi ajaloo selliseks, nagu ta täna on. Teoseid on nii eesti, hollandi kui inglise keeles.

Teretulemast raamatukokku!

Fotod: Raigo Pajula, Vabariigi Presidendi Kantselei