Õppimine Hollandis

Hollandis on võimalik õppida ülikoolis bakalaureuse-, magistri- ja doktoriastmes. Samuti on Holland tuntud kui kvaliteetse rakendusliku kõrghariduse pakkuja. Holland on rahvusvaheliste tudengite vastu väga vastutulelik, mida tõestab ka statistika: 2017/2018. õppe­­­­aastal õppis Hollandis rohkem kui 122 000 rahvusvahelist tudengit.

Hollandi kolmanda astme haridusasutused pakuvad:

  • rahvusvahelises konkurentsis väärtustatud haridust,
  • inspireerivat õpikeskkonda,
  • kogemusi nii akadeemilise teadustöö tegemises kui ka praktilises projektijuhtimises,
  • võimalusi õppetöö paindlikult ühildada töötamise või praktikaga.

Suurimad tudengilinnad on Utrecht, Leiden, Delft, Groningen ja Amsterdam, kuid soovitame ülikooli valides arvestada eelkõige õppeprogrammi täpset sobivust tudengi soovide, ootuste ja edasiste plaanidega. On tähtis teada, et ülikoolid keskenduvad üldjuhul rohkem akadeemilise teadustöö tegemisele, mistõttu on rohkem orienteeritud teooriale ning uuringutele. Rakendusülikoolid (inglise keeles University of Applied Sciences või hollandi keeles Hogeschool) on Eesti mõistes kutsehariduskoolid, seega on nende programmid võrreldes ülikooliga palju praktilisemad. See väljendub näiteks grupitööde arvus või kohustuses veeta teatud aeg mõne asutuse juures praktikat tehes.

Informatsioon erinevate õppeprogrammide kohta on internetis hästi kättesaadav, sellepärast soovitame esimeseks kontaktpunktiks võtta ülikooli kodulehe. Lisaks on olemas veebileht Study in Netherlands ning Eestis tegutsev Dream Foundation, mis korraldab ka igal aastal „Hollandi päevade“ üritust. Vaata lisa Dream Foundationi veebilehelt.